אילן-המנעולן-קאבר-מובייל
סוגי מנעולים
אילן המנעולן
אילן המנעולן

מה הדברים החשובים והפחות חשובים בבחירה בין סוגי מנעולים שונים

אנחנו חיים בעידן של שפע. אנחנו כל הזמן צריכים לבחור. בין סוגי מנעולים שונים, בין שיטות אבטחה כאלו ואחרות. בין מנעול לדלת כזה ואחר. בחירה של מנעול לדלת היא אכן בחירה חשובה, שלא תבינו לא נכון, בסופו של יום מנעול לדלת הוא הדבר שמפריד בין הבית שלנו או בית העסק ובין הדברים שאנחנו עלולים למצוא מחוץ לבית. כל מנעולן יודע עד כמה חשוב להבין את ההבדלים בין סוגי מנעולים שונים שיעזרו להחליט איזה סוג מנעול מתאים עבור איזו מטרה ועבור מי.

אבל רגע לפני שנרד לפירמות השונות, אני, אילן המנעולן, רוצה קצת לדבר איתכם על טכניקות שונות של נעילה. כלומר, חשוב לי גם להגיד מילה או שתיים על סוגים שונים של טכניקות שמאפשרות למעשה יצירה של סוגי מנעולים שונים. החל ממנעולים חשמליים וכלה במנעולים בעלי מנגנון מכני פשוט. אם בעבר סוגי מנעולים כללו גשר, טירה ותנינים בנהר, אז היום אנחנו מדברים על סוג ימנעולים מתוחכמים הרבה יותר מכך.

אני, אילן המנעולן, רוצה לקחת אתכם למסע בעקבות סוגי מנעולים שונים. זאת כדי לאפשר לכם להתרשם ולהכיר סוגי מנעולים שונים שיאפשרו לכם להבין טוב יותר את מצב העניינים. אז ללא כל שהיות מיותרות, אנחנו מזמינים אתכם לצלול איתנו לפרטים הבאים.

סוגי מנעולים – המנעול המכני

בין סוגי מנעולים שונים תמצאו כמובן את המנעול המכני. פעמים רבות כאשר אנחנו מדברים על החלפת מנעולים אנחנו מדברים על החלפת מנעולים בין סוגים שונים של מנעולים מכניים. מדוע אנחנו מדברים על המנעול המכני בהתלהבות רבה כל כך אתם שואלים? משום שמנעול מכני, בניגוד לסוגי מנעולים אחרים, הוא מנעול שלא זקוק לאנרגיה כדי לפעול כמו שצריך. אנחנו מדברים על מנעול שמבוסס מההתחלה ועד הסוף על מנגנון פשוט. כאשר אנחנו מסובבים את המפתח בחור המנעול, הדבר פותח את לשונית הדלת. כך אנחנו יכולים להיות בטוחים כי מדובר על דלת נעולה. במקרה אחר, כאשר אנחנו נעזרים באותו המפתח, בעל השיניים היחודיות, המתאימות לדלת הזו בדיוק, כדי להוציא את לשונית הנעילה ממקומה, אז הדלת נפתחת .

סוגי מנעולים מכניים שונים יכולים להיות מנעול רב בריח, מנעול מולטיטוק, מנעול פלדלת ועוד. המנעול המכני, או מנעול צילינדר, בשמו המקצועי, אלו המנעולים הפופולאריים ביותר בעולם. לא רק זה, אלא שבין שלל סוגי מנעולים מהסוג הזה תוכלו כמובן להבחין לאורך כל הדרך בהתפתחות שהמנעולים הללו עברו. היום אנחנו יכולים להצביע על שינוי מגמה, על מנעולים מתוחכמים יותר, מיוחדים יותר, כאלו שמאפשרים נעילה בטוחה ורגועה יותר לאורך זמן. כמובן שאני, אילן המנעולן, במרבית המקרים אמליץ על שימוש במנעול מכני במקרה של נעילה של בתים פרטיים, כלומר, אני לא בטוח שעבור עסקים ההתלבטות בין סוגי מנעולים שונים צריכה להתקיים בחלל שבין מנעולים מכניים כאלו ואחרים. כדי להבין לעומק על מה אני מדבר כאן, אשמח לדבר קצת על היתרונות והחסרונות של מנעולים מסוגים אחרים, מנעולים שכן צורכים מידה מסוימת של אנרגיה על מנת לעבוד כנדרש.

כמה מילים על סוגי מנעולים חשמליים, כאלו הצורכים אנרגיה

בחירה בין סוגי מנעולים חשמליים בדרך כלל יאפנו חברות מסחריות ובתי עסק. מדוע? משום שבראש ובראשונה הפיתוח בעולם המנעולים החשמליים כמובן הפך דרמטי בשנים האחרונות. אולי הדבר יוביל בהמשך לתהליך של החלפת מנעולים על ידי מנעולן מקצועי, אבל אין ספק כי במקרה בו רוצים להגן על בית עסק שבמרבית מהמקרים יחזיק ציוד די יקר, האפשרות של השימוש באותם מנעולים חשמליים היא אופציה ריאלית ורלוונטית במיוחד.

מנעולים חשמליים הם בעלי היתרון המשמעותי הראשון והוא שעל מנת לפתוח אותם לא צריך מפתח. או שאנחנו הולכים לכיוון של מנעול ביומטרי, כלומר מנעול שמאפשר כניסה על ידי טביעת אצבע, או שאנחנו הולכים לכיוון של מנעול חשמלי אותו ניתן לפתוח בעזרת סיסמא. הדבר נוח במיוחד לחברות ואירגונים שלא נדרשות עתה לשכפל מפתחות לכל באי החברה, אלא מאפשרת פשוט לעובדים שלה לכינס על ידי הכנסה של סיסמא או בעזרת טביעת אצבע.

הסכנה היא כמובן שהסיסמא תופץ למי שהם לא באי שלומה של החברה. לכן, ההמלצה שלי, של אילן המנעולן, כמו של כל מנעולן מקצועי היא פשוט להכניס, בנוסף לנעילה של בית העסק, את הציוד הרגיש לכספות שמהוות כמובן הגנה יותר ממוקדת. מטבע הדברים, אנחנו יוצאים מנקודת ההנחה כי פעולה מהסוג הזה היא דבר אותו עושים אצלכם בחברה ממילא, אבל במקרה הזה חשוב להבין כי באמת מנעול חשמלי עלול לאכזב בגלל פעולה כזו או אחרת של אחד העובדים בחברה.

בנוסף, חשוב לזכור כי במקרה של מנעול חשמלי יש לשים לב לכך שאתם מצוידים במנעול רזרבי, מפתח מכני פשוט, שגם אם רק חלק מעובדי החברה מחזיקים בו, הוא מאפשר, בעיתות מצוקה, לברוח מהמשרדים במידה ופורצת שריפה, יש רעידת אדמה או מתרחשת כל פעולה שעלולה להביא לכך שהדלת החשמלית תנעל שלא לצורך.

אני, אילן המנעולן נמצא כאן עבורכם

אני, אילן המנעולן, נמצא כאן כדי לעזור לכם לעבור את התהליך של החלפת מנעולים על הצד הטוב ביותר. אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר עבור החלפת מנעולים או סתם במידה ועולות שאלות כאלו ואחרות בנושא. אני נמצא כאן, זמין עבורכם מסביב לשעון כל העת.

שתפו את המאמר לחברים:

שיתוף ב email
Email
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
דילוג לתוכן