אילן-המנעולן-קאבר-מובייל
מנעול לדלת
אילן המנעולן
אילן המנעולן

מנעול לדלת הוא הכלי המשמעותי ביותר לבטחון שלכם ושל בני המשפחה שלכם

אני, אילן המנעולן, תמיד אומר כי מנעול לדלת הוא לא הדבר היחיד שאנחנו צריכים להתייחס אליו כאשר אנחנו מדברים על מנגנון הנעילה. אני, אילן המנעולן, אומר תמיד כי מנעול לדלת זה עוד אמצעי משמעותי שתפקידו הוא להבטיח כי התהליך של אבטחת הבית או הדירה ייעשה כנדרש. אמנם אני אומר כי ישנם עוד אלמנטים המשפיעים בסופו של דבר על התמונה הגדולה, אבל אין כל ספק כי אכן התפקיד של מנעול לדלת לא יסולא בפז.

כאשר אנחנו מדברים על מנעול לדלת אנחנו מדברים על מגוון מאוד רחב של מנגנוני נעילה שונים. אנחנו חיים במין עידן כזה, בו הטכנולוגיה והקידמה פשוט נכנסים לכל מקום בחיים המודרניים שלנו. החלפת מנעולים היא פעולה שכיחה ולו רק משום שמה שהיום נחשב למתקדם במיוחד, מחר כבר לא יהיה המציאה הכי גדולה. מה שהיום נועל נהדר, מחר כבר ימצאו את הדרך לפרוץ אליו וכולי.

אני, אילן המנעולן, מרגיש במידה רבה כי התפקיד שלי הוא קודם כל לעשות איזה סדר. להגיד מה בדיוק אומרים המושגים השונים ואיך הופכים את התחום של בחירת מנעול לדלת לפשוט יותר להבנה. אני מאמין כי בעזרת הסבר קצר אתם יכולים להבין ולקבל החלטה לא רע בכלל.

אז אם אתם רוצים לשמוע עוד על בחירה של מנעול לדלת, אני כאן כדי לתת לכם את כל התשובות ולעשות לכם סדר בעיקר.

מה הסוגים השונים הנכנסים תחת הקטגוריה של מנעול לדלת

השיחה על מנעול לדלת כמובן מתייחסת בראש ובראשונה לסוגים שונים של מנעול לדלת הקיימים בשוק. אני, אילן המנעולן עוד אתייחס כמובן בהמשך לכל שאר הגורמים החשובים גם הם כדי לשמור על מנגנון נעילה תקין, פועל, עובד כנדרש.

כאשר אנחנו בכל זאת מדברים על מנעול לדלת אנחנו מדברים על אחת מכמה האפשרויות הבאות:

  1. מנעול מכני, בדרך כלל מנעול צילינדר: בדרך כלל כאשר מדובר על מנעול לדלת המנעול הראשון שעובר כמעט לכל לקוח בראש הוא מנעול צילינדר ולא סתם. מנעול צילינדר הוא מנעול אשר מנגנון הנעילה שלו מבוסס על טריק מכני ישן וטוב. כלומר, מדובר על מנגנון מכני בו אנחנו מדברים על חור של מנעול אליו ממוקמים פינים דקים וקטנים. הפינים הללו עוצרים את לשונית הדלת או, במידת הצורך מאפשרים לה לצאת החוצה. כאשר לשונית הדלת טמונה בתוך מנגנון הנעילה אנחנו נתאר את הדבר בתור דלת פתוחה, כאשר הלשונית נמצאת בחוץ, זה אומר שהדלת נעולה. המפתח הוא בעצם שורה של זיזים שתפקידם הוא לאפשר לפינים הייחודיים של אותו מנעול לדלת ספציפי להיפתח או להינעל כנדרש. הסיבה בגינה מדובר על מנעול כל כך פופולארי נעוצה בעיקר בכך שמדובר על מנעול אפקטיבי במיוחד, כזה שיש לו הרבה מאוד ורסיות שונות. מדובר בין היתר כמובן על מנעול שמאפשר נעילה טובה ויסודית של הדלת ובעיקר, לא מדובר על מנעול לדלת שדורש איזו אנרגיה מיוחדת. לא צריך כאן חשמל ולא כל אנרגיה אחרת שתאפשר לדלת להינעל כנדרש. כך שגם במצבים של הפסקת חשמל וכיוצא באלו, אנחנו נראה כיצד הדלת ננעלת ונפתחת כנדרש.
  2. מנעול חשמלי: מנעול חשמלי הוא כמובן מנעול החביב בעיקר על בעלי עסקים, זאת כל מנעולן ולו מתחיל יכול להעיד על כך. היתרון של מנעול חשמלי הוא קודם כל בכך שלא צריך מפתח, כך שאם מדובר על עסק אליו נכנסים עובדים רבים בכל יום, ניתן, באמצעות קוד פשוט אותו כל אחד יכול לזכור, להיכנס למתחם בלי לבצע שלל פעולות מיותרות שבסופו של דבר גוזלות זמן.
  3. מנעול ביומטרי: מנעול ביומטרי הו אמנעול חביב במיוחד על מקומות עבודה שמורים וכיוצא באלו. מנעול לדלת המבוסס על הרעיון של מנעול ביומטרי הוא מנעול הנשען על מנגנון האומר כי אוספים את טביעת האצבע של כל אחד ומוודאים כי כל מי שנכנס למתחם הוא רק מי שיכול להוכיח כי הוא מי שהגדרנו בתור מי שיכול להיכנס.

החלפת מנעולים זה דבר חשוב אבל זה לא הדבר היחיד

אני, אילן המנעולן יכול להעיד על כך שבאמת לא פעם, כאשר קוראים לאיש מקצוע, מנעולן מומחה, מדובר על בחירה שכוללת החלפה של המנעול. לא פעם יש להחליט האם בני המשפחה מעוניינים במנעול מבית היוצר של חברת פלדלת או אולי בעל יהמשרד מעוניינים דווקא במנעול של רב בריח. אבל מה שבטוח הוא שכל הבחירות הללו לא היו יכולות להתקבל לו לא היה לנו את המנגנון השלם של הדלת על מנת שנוכל באמת להחליף מנעול אחד באחר.

כדי לבצע החלפת מנעולים באופן טוב ואיכותי יש לבחון את מצב העניינים לפני שיוצאים לדרך. שכן מצב הדלת למשל, אם מדובר על דלת רחבה או צרה, משפיע באופן דרמטי על היכולת של מנעולן זו או אחר לבצע החלפת מנעולים למנעול כמו רב בריח ולא למנעול אחר. אם במקרה אחר מדובר על דלת צרה באופן יחסי, ככל הנראה הבחירה תהיה של מנעול חשמלי ולא מנעול אחד שלשונית הנעילה שלו לא תתפס כנדרש בגלל שלדלת לא תהיה היכולת להחזיק אותה.

כדי שנוכל לבצע החלפת מנעולים בידי מנעולן מקצועי חשוב שנראה כי המשקופים עומדים יציבים, יכולים להחזיר את הדלת שלא תזוז ממקומה. כדי שנוכל לבצע החלפת מנעולים כנדרש צריך לוודא כי ידית הדלת מתאימה, כי הדלת בה אתם נעזרים יכולה לבצע נעילה הרמטית, בצורה נלאה. כל אלו חשובים כדי שבסופו של דבר אנחנו נדבר על דלת הננעת היטב סביב צירה ללא כל עזרה או הפעלת לחץ מיוחד.

הבטחון שלכם הוא הדבר החשוב ביותר

הבטחון האישי של כל אחד ואחת במדינה דמוקרטית ובכלל זה הדבר ככל הנראה החשוב ביותר. כדי שאנשים יוכלו לקיים את העולם עלינו להיות בטוחים כי כולם יכולים ללכת ברחוב. אם אנחנו מדברים על מנגנון הנעילה, אנחנו אומרים למעשה כי בחירה של מנגנון נעילה נכון ומתאים היא כל כך חשובה משום שמדובר על בחירה הכוללת, בין היתר, בחירה במה שיביא לכם ביטחון. אני, אילן המנעולן מאמין כי בכל מה שנוגע להוצאה כספית הקשורה לביטחון, פשוט אזור לזלזל. חשוב לבצע את הבחירה הנכונה שתניב תוצאה טובה ואיכותית גם שנים קדימה.

בחירה של מנעולן מקצועי וטוב זו גם בחירה חשובה

כדי שתהיו בטוחים כי בוצעה אצלכם החלפת מנעולים איכותית וטובה אתם צריכים להיות בטוחים כי בחרתם את המנעולן המתאים למשימה. אני, אילן המנעולן, מאמין כי הבחירה מתחילה בבחינה של איש המקצוע, בתשאול של אותו בן האדם, תשאול שיעזור לכם להבין האם מדובר במי שאתם מאמינים כי יוכל לתת לכם פתרון לבעיה.

אל תהססו לבחון את הדברים לעומק ולשאול כל שאלה, אתם הלקוחות ומגיע לכם לדעת הכל לפני שאתם רוכשים את השירות, כך אני, אילן המנעולן נוהג תמיד ומאמין שגם קולגות נוספות.

שתפו את המאמר לחברים:
Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן