אילן-המנעולן-קאבר-מובייל
מנעול חשמלי
אילן המנעולן
אילן המנעולן

ההשלכות של מנעול חשמלי לבית והאם הוא טוב יותר ממנעול רגיל

מנעול לדלת זה כנראה אמצעי ההגנה האפקטיבי והיעיל ביותר שיש לאדם המודרני להציע. אם עד לפני לא הרבה שנים הדרכים של בני האדם להתגבר על פורעים מבחוץ הייתה על ידי הקמה של מצודות גדולות, הצבה של שומרים ושל נהרות מלאים בתנינים, הרי שהיום מנעול לדלת זה אמצעי קל, זול, יעיל ונוח שמאפשר לנו לשלוט ולהיות בבקרה על האנשים אותם אנחנו מעוניינים להכניס לבית שלנו לעומת אלו שאנחנו לא בטוח היינו באמת מעוניינים להכניס הביתה.

מנעול לדלת זה אמצעי מעולה ובאמת לאורך השנים אנחנו יכולים להצביע על מידה רבה של שינויים שעברו על אותם מנעולים. אם בעבר האמצעי היחיד למיגון הבית שלנו היה על ידי מנעול מכני פשוט, בדרך כלל מנעול צילינדר וכיוצא באלו, הרי שהיום, פלאי הטכנולוגיה מאפשרים לנו את מה שאנחנו לא היינו יכולים לדמיין עד לפני מספר שנים.

כמובן שכמו בכל חידוש טכנולוגי, עלינו להפעיל שיקול דעת ולבחון באמת האם מדובר על שינוי יעיל או לא עבורינו והאם קיימים יתרונות לשימוש באותו מנעול חשמלי גם בבתים פרטיים. למה אני, אילן המנעולן משתמש במונח ‘גם’ כאשר אני מציין בתים פרטיים? זאת משום שבמקרה של מנעול חשמלי אנחנו כבר רואים לאורך שנים מגמה שמחדירה את המנעולים הללו לבתי עסק בגלל סיבות שונות עליהן נפרט כמובן במאמר הבא.

כמובן שלאורך המאמר לא נסקור רק את היתרונות והחסרונות של מנעול חשמלי אלא נדבר גם בקצרה על המנגנון המפעיל את אותו מנעול לדלת מכני, בין אם אתם מעוניינים לרכוש מנעול רב בריח ובין אם אתם מעוניינים לרכוש מנעול מסוג אחר, כדאי לכם להציץ במידע המקצועי המופיע כאן, אני, אילן המנעולן, מאמין שתוכלו להפיק ממנו הרבה.

ובכן, ללא שהיות מיותרות, זה הזמן שלנו לדון בנושא שלשמו התכנסנו, מנעול חשמלי, בעד ונגד ולמה כדאי לכם לשים לב לאורך זמן ההתקנה.

נתחיל דווקא בחסרונות של מנעול חשמלי

אני, אילן המנעולן, כמובן מכיר את הפתגם ויודע כי לכתחילה נכון להתחיל בשבח, אבל משום שמדובר על אמצעי שקשה לראות את חסרונותיו, חשוב לי להבהיר מראש מה בכל זאת הסכנות הקיימות במנגנון של מנעול חשמלי לבית פרטי או אפילו למשרד או כל בית עסק אחר.

החסרונות הם שניים מרכזיים:

  1. כאשר אין חשמל אנחנו בבעיה:  משמו אנחנו יכולים להסיק את המובן מאליו כי מנעול חשמלי הוא מנעול שתפקידו לסייע לנו לנעול את הבית באמצעות חשמל. במידה ומדובר על המנעול היחיד שקיים לאותו חלל, במקרה של נפילת חשמל, מה שלעיתים בהחלט יכול להתרחש, אנחנו נמצא את עצמנו מתמודדים עם אחד משני מצבים. או שהדלת תפתח ולא נוכל לסגור אותה ולנעול אותה. מה שכמובן מסוכן מאוד כאשר אנחנו מדברים על הגנה של בתים פרטיים או בתי עסק. המקרה השני הוא של דלת שלא מצליחה להפתח, האם היינו רוצים שבמקרה של שריפה חלילה או רעידת אדמה נהיה תלויים במנעול סורר אחד? האם אין לנו מה לעשות בנידון? כמובן שיש. לכן אני, אילן המנעולן, תמיד מציע, במידה והלקוח מעוניין להתקין מנעול חשמלי, כי ייקח בחשבון אמצעי מיגון נוספים, כמו התקנה של מנעול צילינדר פשוט למקרה חירום, אולי התקנה של מנגנון נעילה מורכב יותר שיאפשר במידת הצורך פתיחה של המנעול, כלומר היום, אנחנו בהחלט יודעים לעשות פעולות מנע שיאפשרו בסופו של דבר נעילה בטוחה של הדלת.
  2. מנעול חשמלי עלול להוביל לכך שאנשים לא קרויים יכירו את הסיסמא לבית: זו טענה אותה אני, אילן המנעולן שומע לא מעט. שכן פעמים רבות הדרך לפתיחה של מנעול חשמלי עוברת בהקשה של קוד סודי. לכך כמובן קיימים גם יתרונות, אבל בהחלט עולה החשש כי מעשה מהסוג הזה יביא לכך שנמצא את עצמנו מתמודדים עם גל של פריצות של אלו שלמדו את הסיסמא בעל פה והשתמשו בה לא לטובתינו. על כך, אני, אילן המנעולן, אומר לא פעם כי גם מפתח לבית ניתן לגנוב ולשכפל. נכון שזה תהליך מורכב יותר מהקשה של סיסמא אותה זוכרים בעל פה, אבל כל עוד תשמרו על ציוד יקר כמו תכשיטים וכסף במקום בטוח, כך גדל הסיכוי כי תוכלו להימנע מתופעות הלוואי של התקנת מנעול חשמלי.

אז מה היתרונות של מנעול חשמלי

ובכן, מנעול חשמלי הוא מנעול שקיימים בו גם, מטבע הדברים, לא מעט יתרונות. בין היתר מדובר על מנעול אותו ניתן להתקין על כל דלת. בניגוד למנעולים אחרים כמו מנעול רב בריח למשל, מנעול שלשונית הנעילה שלו צריכה מקום מספיק רחב כדי לעמוד יציבה, במקרה של מנעול חשמלי אנחנו יכולים לבצע נעילה הרמטית גם של דלתות דקות.

כך אנחנו יכולים לנעול היטב דלתות שנועדו לשימור, דלתות דקות עשויות זכוכית שעוצבו במיוחד עבור משרדים למשל. כאשר אני, אילן המנעולן, טוען כי מנעול חשמלי חדר אל מרבית העסקים הישראליים היום, אין כל ספק כי העובדה שמדובר על מנעול אותו ניתן להתקין על כל דלת, מקבלת תוקף משמעות במקרה הזה.

הסיבה הנוספת לכך שאותו מנעול חשמלי חביב על בעלי עסקים ויכול להיות חביב גם עליכם היא העובדה כי מדובר על מערכת אותה ניתן לפתוח על ידי טביעת אצבע של אלו שהוזנו בתוך המערכת או על ידי הקשה של קוד סודי. היתרון הוא כמובן במקרה של עסק אליו נכנסים עשרות או מאות עובדים ביום. במקום שכל אחד יקבל מפתח משוכפל, אנחנו יכולים לתת לו פשוט את הסיסמא או להזין אותו למערכת וכך המנעול יפתח ללא כל בעיה.

צריך לדעת איך להתקין מנעול חשמלי

התקנה של מנעול מהסוג הזה היא לא פשוטה תמיד. שכן אנחנו מדברים לא רק על מנעולן שצריך להבין בתחום המכני, כי אם גם במי שצריך להבין בחשמל ובאופן בו זה יכול להשפיע על המערכת באופן זה או אחר. אני, אילן המנעולן, חייב לציין כאן כי תחום המנעולנות הוא תחום רחב במיוחד. בתחומו עובדים לא מעט אנשים שלכל אחד מהם יש מקצוע מעט שונה. אחד עוסק במכוניות, השני דווקא מבין היטב במנעולים מכניים, שלישי הכי טוב בהתקנת דלתות וכן הלאה. כך שאני בכל מקרה תמיד ממליץ פשוט לשאול את בעל המקצוע שאת היכולות שלו אתם בוחנים כעת כדי שתהיו בטוחים שזה באמת יכול לתת לכם את המענה לו אתם זקוקים.

ההמלצה היא גם לא ללכת ישר על איש המקצוע הראשון שעולה בגוגל, אמנם אני יודע כי לעיתים תיקון של מנעול חשמלי עלול להיות משהו שבאמת צריך לדאוג לו באופן דחוף, אבל אם אתם יכולים להמתין עם זה, הייתי תמיד ממליץ לעשות השוואת מחירים ולבחון את בעלי המקצוע בראש שקט כדי לבחור טוב.

שתפו את המאמר לחברים:

שיתוף ב email
Email
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
דילוג לתוכן