אילן-המנעולן-קאבר-מובייל
כספת קיר
אילן המנעולן
אילן המנעולן

על היתרונות והחסרונות של כספת קיר ועל דברים שלומדים לאורך השנים

אני, אילן המנעולן, נשאל פעמים רבות על מה היא בעיני, הבחירה הנכונה והטובה ביותר של כספת לבית. האמת היא שמדובר על שאלה מורכבת שהפתרון אליה הוא משהו שצריך לבחון באופנים שונים. כספת לבית היא קודם כל משהו חדש, עד לפני שנים לא רבות, לא הייתם יכולים למצוא מסה גדולה כל כך של כספות לבית המיועדות עבור הציבור הישראלי. כספת לבית הייתה משהו ששייך לבני המעמד הגבוה, בעוד כלל אזרחי המדינה חיו חיים די פשוטים וצנועים.

אמנם כספת קיר הייתה קיימת בבתים שונים, זאת למול ההיסטוריה של רבות ממשפחות המהגרים שהגיעו לארץ ורצו להיות בטוחות כי כאן לא יעונה להן כל רע, אבל ככלל, אנחנו יכולים לראות היטב כיצד כספת קיר לא הייתה דבר שכיח במרבית הבתים הישראליים.

מדוע חלה בשנים האחרונות עליה דרמטית כל כך בצורך של הישראלים להתקין כספת קיר? קודם כל, ככל הנראה הסיבה המובהקת לכך היא כמובן העליה במקרי הפריצות, חוסר המשילות בנגב כמו גם העובדה כי יותר ויותר משפחות ישראליות מחזיקות ברשותן כסף רב. כספת קיר היא משהו שבאמת הופך את ההגנה על הרכוש כמו גם על מזכרות סנטימנטליות, למקצועי יותר, מה שמאפשר לרבים ברחבי הארץ ללכת לישון בראש שקט.

כספת קיר היא שימושית ויעילה מבחינות רבות כמו גם כזו שסובלת מחסרונות כאלו ואחרים. במאמר הבא נבחן את היתרונות אל מול החסרונות ונבין ביחד איך מנצלים את הדברים לטובתנו בתור לקוחות ובתור מי שמעוניינים לשמור על הרכוש שלהם בשבע עיניים.

כספת קיר ויתרונותיה

לפני שנדבר על כספת קיר חסרונות, קיים המקום לדבר כמובן על כספת קיר יתרונות. אם נבחן את הדברים נוכל לראות כי במקרה של כספת לבית אין ספק כי מדובר על רעיון מעולה שכן אנחנו מדברים על כספת המותקנת בתוך גומחה שנמצאת בתוך הקיר. כך אנחנו יכולים לראות כיצד פריצת כספת הופכת אפשרית פחות שכן אנחנו מדברים על כספת שמוגנת כמעט מכל צדדיה מלבד החלק הפרונטלי.

כספת קיר היא כספת שכמובן מוגנת בכל אמצעי האבטחה אותם אנחנו מכירים היטב. אם זה בעזרת מנגנון נעילה חשמלי מתקדם, הנעזר בטכנולוגיות החדשות ביותר כדי להבטיח נעילה טובה כנדרש ואם זה על ידי שימוש במנגנוני נעילה מכנים איכותיים במיוחד, שמאפשרים כמובן נעילה טובה והרמטית של הכספת.

כספת קיר היא יעילה גם משום שאנחנו מדברים על כספת ביתית שהעלויות שלה נמוכות באופן יחסי, אמנם מדובר על כספת לבית שצריך להתקין אותה במקום מיוחד, לחצוב את הגומחה בקיר וכן הלאה, אבל לא מדובר על כספת שצריכה להיות עם מנגנון נעילה מתוחכם במיוחד שיכול לעלות הרבה רק בזכות הטכנולוגיה בה הכספת מצוידת.

מהם החסרונות של כספת קיר

כספת קיר היא ממש לא רק כספת שנהנית מיתרונות, אלא גם כספת שיש בה חסרונות כאלו ואחרים. החיסרון הראשון והמשמעותי ביותר הוא שמדובר על סוג הכספות אותן קל למצוא. כלומר, המיקום של כספת קיר יכול להיות מאוד משמעותי, שהרי אם אנחנו נשים אותה במקום בו גנבים יוכלו למצוא אותה בקלות, אנחנו נמצא את עצמנו בבעיה. אמנם, האמצעים שמגינים על הכספת צריכים לעשות עבודה טובה מספיק בשמירה על התכולה, אבל אנחנו לא רוצים לסמוך על המזל, אלא להיות בטוחים מראש כי השודדים לא יגיעו אליה ולו גם בטעות.

הבעיה היא שבאמת קשה למרבית המשפחות הישראליות לבחור נכון את המיקום בו הם מעוניינים להניח את אותה הכספת. הסיבות לכך רבות, אבל ההמלצה היא כמובן לא להיכנע לכך ולבחור בקפידה את המיקום שיאפשר לכם ליהנות מהיתרונות של הכלי המופלא הזה ללא כל חשש.

פריצת כספת – מה עושים כאשר יש צורך לפרוץ כספת קיר

אני, אילן המנעולן, נשאל פעמים רבות האם אני פנוי לפעולה כמו פריצת כספת עבור כספת קיר. זאת משום שבכל מקרה אנחנו נמצא לקוח או לקוחה ששכחו את הסיסמא לכספת או אולי את המפתח בו הם התכוונו להיעזר. כדי להסיר דאגה מלבכם, נגיד בקצרה מה כולל התהליך של פריצת כספת:

בשלב הראשון מתקבלת הקריאה: כאן אני, אילן המנעולן, מפציר בכם כמו בכל הלקוחות שלי בארץ ובעולם, אל תמעיטו במידע. במרבית הפעמים אני מוצא את עצמי מנסה לדלות מידע ממי שלא מבינים כי כל פרט חשוב. מדוע? כאשר אני שומע את תיאור המקרה בטלפון, האפשרות שלי להביא לכתחילה את הכלים המתאימים לביצוע התיקון, עולה באופן משמעותי. אני לא מעוניין להביא אתכם לסיטואציה בה אתם תיאלצו להתבונן בי או בכל איש מקצוע עובדים שעות רק בבחירה של שיטת הפעולה המתאימה. אם תתנו את כל המידע מראש ככל הנראה נצליח לצאת לדרך ולבצע את העבודה ללא כל התמהמהות מיותרת על מה שלא צריך להמתין בגינו.

השלב השני, פריצת הכספת והחלפת מנעולים: החלפת מנעולים זו כמובן פעולה אותה אנחנו צריכים לבצע אם אנחנו מעוניינים להחזיר את הכספת במהירות הגבוהה ביותר להמשך פעילות תקינה. החלפת מנעולים צריכה להיעשות כמובן בתיאום עם הלקוח כדי להיות בטוחים כי אכן החלפנו למנגנון הנעילה המתאים ללקוח הן מבחינה כלכלית והן מבחינה טכנית.

סיום ומתן מענה אחרון: אני, אילן המנעולן, תמיד ממתין לראות האם ללקוח יש שאלות נוספות. בדרך כלל אני מוצא את הזמן הזה משמעותי.

שתפו את המאמר לחברים:

שיתוף ב email
Email
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
דילוג לתוכן