אילן-המנעולן-קאבר-מובייל
כספת לבית
אילן המנעולן
אילן המנעולן

כל המידע המקצועי על כספת לבית – על מנת שתוכלו לישון בשקט

אחד התחומים אותם אוהב כל מנעולן זה התחום הנוגע לתהליך של פריצת כספת במקרה של כספת לבית. זאת משום שהעבודה של מנעולן ביום יום היא עבודה פשוטה בדרך כלל. הרי רבים ימצאו את עצמם נתקעים פעם אחת או פעמיים מחוץ לדלת, גם פריצה למכונית זו לא עבודה קשה במיוחד. אבל כאשר אנחנו מגיעים לתחום של כספת לבית, אין כל ספק כי למנעולנים רבים נפתחות העיניים.

אני, אילן המנעולן, מכיר את התחום גם כן. הרי כספת לבית, שעד לפני שנים לא רבות נחשבה למותרות, הפכה היום לפריט חובה בבתים רבים בישראל. לא רק שהציבור הישראלי מחזיק ברשותו יותר ממון, כך גם לצערנו, אנחנו לא חיים יותר במדינה קטנה שנותנת לנו לעיתים תחושה של קיבוץ. אנחנו מדברים על מדינה בה עלינו לעמוד על המשמר והדרך שלכם להרגיש באמת יותר ביטחון ושקט נפשי היא על ידי התקנה של כספת לבית.

השאלה היא באמת לא רק איזו כספת לבית לבחור, אלא גם מה הדברים אותם אתם צריכים לדעת לכתחילה, לפני שיצאתם לתהליך הבחירה של כספת לבית. אני, אילן המנעולן אמנם לא יכול לשתף אתכם בשמות של חברות ספציפיות, אבל אני כן יכול ללמד אתכם את העקרונות שיאפשרו לכם לבחור נכון לאורך הזמן.

תהליך של תיקון כספות כמו גם פריצת כספת יכול להתרחש בראש ובראשונה אם תבחרו נכון. אז אם אתם מעוניינים לשמוע עוד, אני, אילן המנעולן, מעוניין בהחלט לגלות לכם הכל.

כמה מילים על סוגי הכספות הביתיות הקיימות בשוק

כספת לבית היא סוג של קופסא אותה סוגרים באופן כזה שמקשה לפתוח אותה, זו ההגדרה הילדותית כמעט של כספת לבית. אמנם בראש שלנו אנחנו לעיתים מדמיינים סידרה של מכשולים דוגמת ג’יימס בונד, אבל בפועל, מדובר על פטנט פשוט למדי. אלא שכל כספת לבית צוידה במנגנון הגנתי מעט שונה. כמובן שככל שאנחנו בוחרים כספת לבית שמערכת ההגנה שלה איכותית יותר, כך המחיר שלה עולה. אם זה בגלל שהיא מצוידת בטכנולוגיה מתקדמת ואם זה בגלל עלות החומרים, במידה ואנחנו מדברים על כספת המצוידת בחומרים איכותיים במיוחד, ככל הנראה הדבר מצביע גם על המחיר של הפריט.

בחירה של כספת לבית דומה במידה רבה לבחירות בכל תחומי החיים. התפקיד שלכם הוא לעשות את החשיבה המקדימה שתאפשר לכם להבין איפה אתם עומדים. האם אתם מעוניינים בכספת אחת לעומת כספת אחרת. אז אם אתם רוצים לשמוע עוד על סוגי ההגנות הקיימות, בגדול אנחנו מדברים על אחת מהאפשרויות הבאות:

  1. כספת לבית המצוידת במנגנון נעילה חשמלי: כאן אנחנו מדברים ככל הנראה על הרמה הנמוכה יותר של מערכת הגנה עבור כספת לבית. לדבר כמובן יש יתרונות כאשר אתם צריכים להזמין איש מקצוע עבור פריצת כספת או תיקון כספות. מדובר על סוג של כספת לבית אותה נמצא בכל אכסניה נידחת ובאמת היא עובדת על הרעיון כי יש סיסמא מסוימת והקשה של הקוד מאפשרת פתיחה של הכספת. אין הרבה מה להרחיב בנושא חוץ מהעלאה של נקודה אחת חשובה: אמנם מדובר על כספת לבית מהסוג הזול יותר, אבל אין זה אומר כי מדובר על המוצר הנחות יותר. כלומר, לעיתים אני, אילן המנעולן יכול לראות כספת לבית הנסגרת בעזרת מנגנון חשמלי שפותחה ועובדה למשהו באמת מאוד אינטילגנטי ומתקדם. שווה לחשוב על זה לפני שאתם יוצאים באצהרות. בררו האם מדובר על כספת שמתאים לכם להיעזר בה. אם כן אז מעולה, אם לא, זה ממש לא נורא.
  2. כספת לבית כבדה במיוחד: לעיתים, כדי למנוע פריצה של הכספת, המפתחים של אותה כספת לבית ייצרו למעשה כספות המיוצרות בעזרת חומרים כבדים במיוחד שיכולים למנוע מהגנבים לגנוב את כל הכספת. שכן, לעיתים, הם לא רוצים לבזבז זמן על פתיחה באמצע בית או בית עסק, אלא לגנוב את כל הכספת ולהמשיך הלאה. במקרה של כספת לבית כבדה בהחלט מדובר על יתרון שכן אותם גנבים פשוט לא יכולים להרים אותה. כמו במקרים אחרים, גם במקרה של כספת לבית כבדה, עליכם לחשוב היטב היכן אתם מעוניינים לאחסן אותה.
  3. כספת קיר: במקרה של כספת קיר אנחנו מדברים מצד אחד על פיתרון מעולה, שכן מדובר על כספת שבנויה בתוך גומחה בקיר, כך היא חשופה רק מהחזית ולא מהצדדים, מהצד השני, אנחנו בהחלט מדברים גם על חיסרון מובנה, שכן מדובר על כספת אותה מסתירים בדרך כלל מאחורי ספריה כבדה וכולי, טריק מוכר וידוע, עליו גנבים עלולים לעלות בקלות יחסית.
  4. כספת בעלת דופן כפולה: כספת לבית יכולה להיות כספת בעלת דפנות כפולות, כלומר כספת שבנויה פעמיים, כמו קופסא עטופה שתי פעמים. מדובר על יתרון שכן קשה יותר לפרוץ אותה כמובן. מטבע הדברים בהחלט צריך לקחת בחשבון כי כספת בעלת דופן כפולה עלולה לעלות יותר, שהרי אנחנו מדברים על חומר שהותקן פעמיים.

בחירה של כספת לבית היא אינדווידואלית ולא תמיד צריך לבחור דבר אחד על פני אחר

כמובן שהסקירה הקצרה אותה ערכתי, אני, אילן המנעולן, לא באמת משקפת את כל הדגמים הקיימים בשוק, כי אם נותנת טעימה של הדברים הקיימים. אבל קודם כל חשוב שתדעו כי מנעולן מקצוען יודע בבוא העת לבצע החלפת מנעולים, פעולה פופולארית בייחוד לאור ההתקדמות הטכנולוגית שיכולה יום אחד להביא מוצר ברמה מסוימת וביום הבא להביא משהו מתקדם פי כמה וכמה.

החלפת מנעולים היא לא פעולה מסובכת אבל אנחנו כן צריכים להתייחס בנפרד לכל אחת ממיני הכספות הקיימות ולהתאים את המנעול ביחס לרצונותיו של הלקוח והצרכים שלו. אל תשכחו כי גם המחיר הכלכלי ועלות הביצוע בהחלט משחקים כאן תפקיד.

החלפת מנעולים היא רק אחת מהדרכים להשיג נעילה ברמה גבוהה יותר, אתם יכולים גם פשוט לבחור כספת לבית המורכבת מכמה סוגים שונים של מנגנוני נעילה. מדובר על תופעה נפוצה ועל הכספות הנמכרות ביותר בעולם. אין מה לעשות, ההתקדמות הטכנולוגית למעשה מוציאה מכולנו את המיטב, אנחנו כולנו רוצים לקבל הכל, מהר, מיד עכשיו. אז אם אפשר גם וגם למה צריך לבחור בין האפשרויות השונות?

אתם לא חייבים לבחור לבד, אתם יכולים להתייעץ ולחשוב על זה

אני לא יודע מה הפריטים אותם אתם רוצים לשמור בכספת, אבל אני בהחלט יכול להציע את שירותי בתור מנעולן מייעץ המכיר את התחום לעומק ומתוקף כך גם יכול לתת לכם מידע עדכני וחדש כל העת, גם כזה שלא בהכרח לקחתם בחשבון. אני מאמין כי על ידי סיעור מוחות משותף ניתן להגיע ביחד לתוצאות הטובות ביותר, הרי אני לא יודע בדיוק מה אתם צריכים ואתם צריכים לשמוע עוד מידע חדש, אז למה שלא נדבר על זה ביחד?  

שתפו את המאמר לחברים:

שיתוף ב email
Email
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
דילוג לתוכן